»Liceul Teoretic Panait Cerna«

Postari cu bancuri!

Distribuiţi
    rooney

Data de inscriere : 30/08/2009
    Varsta : 27
    Localizare : BRAILA

Postari cu bancuri!

Mesaj  rooney la data de Sam Sept 05, 2009 11:38 pm

Un iluzionist lucra pe un vapor. De fiecare data spectatorii erau altii,asa ca isi permitea sa face mereu aceleasi scamatorii. Singura problema era papagalul capitanului, care incetul cu incetul a inceput sa priceapa care sunt trucurile. Si la un moment dat s-a apucat sa dezvaluie secretul in mijlocul fiecarei reprezentatii:
    - Aaaa, uitati, nu e aceeasi palarie!
    - Aaaa, uitati, florile sunt ascunse sub masa!
    - Aaaa, uitati, are ascunse niste carti in maneca! … si asa mai departe.
    Iluzionistul se enerva de fiecare data, dar n-avea ce face. La un moment dat vine o furtuna iar vaporul se scufunda,supravietuind doar iluzionistul si papagalul. Cateva zile, plutind fiecare pe cate o scandura, s-au privit plini de dusmanie, fara sa scoata vreun cuvant.
    Pana la urma, papagalul zice:
    - OK! Ma dau batut. Unde pana mea e vaporul?

COINCIDENTE SINISTRE:
    Anul 1981: 1. Printul Charles se casatoreste.
    2. Liverpool castiga Cupa Europeana.
    3. Papa moare.

Anul 2005: 1. Printul Charles se casatoreste.
    3. Papa moare.
    CONCLUZIE: Daca Printul Charles se mai casatoreste o data si Liverpool ajunge iar in finala ar fi bine sa-l anunte cineva pe Papa.

Pebbles
    CLS. 10
    CLS. 10

Data de inscriere : 11/09/2009
    Localizare : Braila

Re: Postari cu bancuri!

Mesaj  Pebbles la data de Vin Sept 11, 2009 9:40 pm

Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat" !
    rooney

Data de inscriere : 30/08/2009
    Varsta : 27
    Localizare : BRAILA

Mesaj  rooney la data de Lun Sept 14, 2009 10:46 pm

Doctorul american spune:
    - La noi, in America , medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru! Doctorul german raspunde:
    - E nimica toata; la noi, in Germania , scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru! Doctorul rus spune:
    - Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru! Se ridica doctorul roman si raspunde:
    - N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania , am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus prim-ministru si acum toti ne cautam de lucru...

Un tip firav stătea într-un bar cu o bere în faţă. Apare un şmecher, îi dă două palme, îi ia berea şi o dă pe gît. Ăsta firav începe să plîngă, să se tăvălească pe jos.
    - Ce ai, mă? Plîngi pentru o bere, aşa bărbat eşti tu?
    - Cum să nu plîng? De dimineaţă m-a părăsit nevasta, mi-a golit contul din bancă şi mi-a luat tot din casă. După-amiază îmi pierd slujba, încerc să mă arunc în faţa trenului, dar o ia pe altă linie, încerc să mă spînzur şi se rupe funia, încerc să mă împuşc şi se blochează pistolul. Cu ultimii bani, îmi cumpăr o bere, torn otravă în ea şi vii tu şi o bei...

In curtea unei biserici lucra mesterul Gigel. Si bate el un cui intr-o scandura, cand la un moment dat isi da ditamai ciocanul peste deget. Incepe Gigel:
    - Sa-mi bag ****, f***-** m***** ma-tiiii de ciocaaaaan... si tot asa ... injuraturi la greu.
    Moment in care il aude un popa si ii zice:
    - Fiule, nu e frumos sa injuri in biserica.
    Apoi il ia cu lectura... si intr-un final ii zice:
    - De acum incolo cand mai ai accidente, nu injura, spune: "Apara-ma Doamne!"
    A doua zi, Gigel taia cu fierastraul o bucata de lemn. Taie el, taie, cand, la un moment dat, scapa fierastraul si isi taie un deget.
    Gigel:
    - Apara-ma Doamne!. In acel moment, degetul taiat se ridica de pe jos si se sudeaza la loc pe mana, ca prin miracol.
    La care popa:
    - SA-MI BAG ****!!!

Trei politisti se prezinta la comisia de examinare pentru a avansa in gradul urmator.
    Intra primul, comisia pune intrebarea:
    -Ce e negru cu sireturi?
    -Va bateti joc de mine s-au asta e intrebarea?
    -Raspunde corect si esti avansat, zice comisia.
    -Ok, raspunsul corect este PANTOFUL.
    -Raspuns corect, ai luat gradul, sa intre urmatorul.
    -Aceeasi intrebare , acelasi raspuns, ia si al doilea gradul.
    Intre timp, cat al doilea era inauntru la comisie, primul ii zice la al treilea ca nu e mare scofala, ca te intreaba ce e negru cu sireturi si binenteles ca e pantoful si ai luat examenul.
    -Intra al treilea bucuros si fara emotii
    Comisia pune intrebarea:
    -Ce sta pe perete si face tic-tac ?
    Liniste, daaaaaaaa are sireturi? zice politistul
    -NU, zice comisia
    -Da pai atunci este sandaua.

Alinuta observa la strand diferenta dintre ea si un baietel.
    Se duce intr-un suflet la mama ei si-o intreaba:
    - Mami mami... De ce nu am si eu asa ceva intre picioare?
    - Rabdare, copila mea, rabdare...

Un ardelean iese cu capra pe cîmp şi se întîlneşte cu un oltean, care zice:
    - Unde te duci cu boul ăsta?
    - Ce bou, mă, nu vezi că-i capră?
    - Da' nu cu tine vorbeam.

O blonda se duce la benzinarie si-l intreaba pe vanzator ce benzina are.
    -95 si 98, raspunde amgajatul.
    -Dar de anul asta nu aveti?

O blonda se hotareste sa plece in vacanta. Se duce si isi cumpara un bilet de avion la clasa economica pentru Aruba. In timpul zborului viziteaza si restul avionului si o fascineaza partea de la clasa 1 si repede isi muta lucrurile acolo si se face comoda. La un moment dat apare insotitoarea de bord si o roaga sa paraseasca zona deoarece are biletul la clasa economica, la care blonda raspunde:
    -Si de ce ma rog nu pot ramane? sunt frumoasa, desteapta,si merg in Aruba.
    Dezamagita insotitoarea de bord intra in cabina pilotilor si le povesteste incidentul. Copilotul se ofera sa incerce si el sa convinga blonda sa paraseasca clasa 1 dar si acesta se intoarce dezamagit.
    Vazand acestea, pilotul le spune:
    - Nu va panicati ca eu am experienta cu blonde, vorbesc limba lor.
    Se duce pilotul la blonda si ii sopteste ceva la ureche si aceasta paraseste de indata locul si se duce inapoi la clasa economica. Pilotul se intoarce zambind si cei doi il intreaba mirati;
    - Cum ati reusit ?
    Acesta raspunde simplu:
    - I-am spus foarte simplu ca aceasta parte a avionului nu zboara la Aruba.

COINCIDENTE SINISTRE:
    Anul 1981: 1. Printul Charles se casatoreste.
    3. Papa moare.

Anul 2005: 1. Printul Charles se casatoreste.
    3. Papa moare.
    CONCLUZIE: Daca Printul Charles se mai casatoreste o data si Liverpool ajunge iar in finala ar fi bine sa-l anunte cineva pe Papa.
    Corin@
    CLS. 11
    CLS. 11

Data de inscriere : 14/09/2009
    Varsta : 26
    Localizare : Braila

Mesaj  Corin@ la data de Lun Sept 14, 2009 10:57 pm

ras de mori ras de mori ras de mori

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat